Ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar kullanılır. Ancak bu malzemelerin neden olduğu sorunlar halk arasında yaygın olarak bilinmektedir. Asfalt kiremit “shıngle” size karşılaştığınız bu sorunların hiçbirini yaşatmaz.

Shıngle, rüzgara ve kötü hava kosullarına  karşı  dayanıklı olup kalkma ve uçma yapmaz .  Kiremit ve benzeri çatilara göre daha hafiftir. ( m2'ye ortalama 4 – 5 kg agirlik verir)  Degisik renk ve modelleri ile yapilara daha estetik ve dekoratif bir görüntü verir. Salumo alevi ile kolay uygulanir - Ilave aksesuarlara ihtiyac duymaz. Yapiya yük getirmez, elastik yapisi sayesinde üzerinde rahatlikla yürünülebilir, Üzerindeki mineral taslar vasitasiyla ultraviyole isinlara karsi dayaniklidir, Iklim farkliliklarindan etkilenmeden uzun yillar kullanilabilir, Degisik çap ve ebatlarda her türlü çatiya rahatlikla uygulanabilir , Üzerindeki mineral taslar düsmez - Hafiftir, kolay uygulanir. Kırılmama özelliği sayesinde bina ömrü boyunca çatınızı ve evinizi korumaya devam eder

Aşağıdaki noktalar shingle’ın neden dünyanın en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesiolduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Çarpıcı görüntü, kalıcı güzellik; Shingle çatı kaplamaları çatı kaplama işinde sanatsal bir devrime yol açmıştır.Geniş model ve renk seçeneği tam da sizin hayalinizdeki çatıları ortaya çıkarmanızayardımcı olur.

Ekonomik; Hafiftir, iskelet maliyetini düşürür. Mahya, dere detayları, baca dibi gibidetayları çözmek ve uygulamak çok kolaydır. Size zamandan kazandırır.

Uzun ömürlü; Doğru uygulama ile shingle kaplanmış bir çatı, bina ömrü boyunca tam işlev görür.Uzun yıllar sorunsuz bir çatıya sahip olmanızı sağlar.

Geniş uygulama alanı;

Ahşap konstrüksiyon çatılar , Çelik konstrüksiyon çatılar, Eğimli beton çatılar, Pergolalar, Kameriyeler, Kubbeler ...

Eğimli çatı kaplama malzemesi olan asfalt kiremit “shingle”, yaygın olarak kullanılan ve kullanımı her geçen gün artan bir üründür. Shingle levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi % 20′dir.

Güçlü fibrocam taşıyıcı ve dayanıklı okside bitüm gövde ile imal edilen shingle üretim aşamaları şöyledir:

Üstün vasıflı bitüm ile hazırlanan karışım kalite kontrolünden geçirildikten sonra üretim hatlarına yönlendirilir. Üretim hatlarında fibrocam taşıyıcı ile birleştirilen shingle gerekli kalınlık elde edildikten sonra üst yüzeyine renkli granül uygulanır. Aynı zamanda alt yüzeyine de ince kum kaplanır. Uygulama sonrası rüzgar ve sızdırmazlık performansını arttırmak amacıyla, “kendinden yapışkanlı modellerde”, levha yüzeylerine yapışkan bitüm tatbik edilir.